Tallinnas/Harjumaal/Raplamaal transport alates 65€ tasuta!

Eestis kasvatatud märk – mis see on ning kust leida võib?

Eestis kasvatatud märgis
Maailm muutub ning üha enam antakse välja erinevaid kvaliteedimärgiseid.
Need annavad tarbijale kindlustunde, et toode, mida nad tarbivad on vastavalt siis kas öko, mahe, eestimaine vms.
Piltlikult öeldes teadvustavad need kvaliteedimärgised tarbijale, millist toodet ning kuidas nad saavad vastavalt oma soovidele sobivatel tingimustel valida.
Üks sellistest kvaliteedimärkidest on “Eestis kasvatatud”, mida annab välja Eesti Aiandusliit. Eestis kasvatatud märki kannavad endal mitmed tooterühmad aianduses – köögiviljad, lilled, marjad jne.  Märgates toodet, mil on peal Eestis kasvatatud märgis, tähendab see seda, et antud toode on kvaliteetne, valminud Eestis, pärit meie enda kodumaalt ning sageli ka väikeettevõtjatelt. Sellist märki kandva toote ostmisega panustate te üheskoos Eesti majandusse ning toetate kohalikke ettevõtjaid.
See tähendab seda, et toode on küllaltki keskkonnasõbralik, sest poodi jõudmise hetkeks on läbinud see lühikese tarneahela.
Eestis kasvatatud märgis
Eestis kasvatatud märki kandvaid tooteid võite leiate üha enamatest kohtadest – toidupoodidest, lillekauplustest, ehitus-ja aianduskeskustest jne! Sellise märgistusega tooteid on palju rohkem, kui esmapilgul arvata võiks.
Järgmine kord mõnd poodi külastades vaadake tähelepanelikult ning tehke oma otsused teadlikuma valiku suunas.
Eestis kasvatatud märki kannavad endal uhkusega ka Rikets Aiandis kasvatatud lõike- ning potililled, mis omakorda tähendab, et antud märk on esindatud ka Eesti lilled lehel leiduvatel toodetel.